Нотатки лінгвомана

Блог про подорожі, країни, мови, програмування, музику, книги та купу інших речей, які мене захоплюють

Year: 2017

Результати книжкового челенджу за 2017 рік

Рік закінчується. Час підити підсумки прочитаного та поставити нові цілі.
Отже, планував я прочитати за рік 50 книжок, вийшло 52. Щоправда, під кінець року довелося частково надолужувати коміксами та однією поетичною збіркою. Але, щоб совість була чиста, я таки  прочитав ще кілька стандартних книжок.

Цьогорічний челендж допоміг поставити читання на стабільну основу. Я зрозумів свій зручний темп та вподобання і вирішив на наступний рік вже замахнутися на 200 книжок. Та повернуся до цьогорічних результатів.
Перелік прочитаного: https://www.goodreads.com/user_challenges/7695239

Мій особистий топ-10 за цей рік:

  1. Таємнича історія Біллі Мілігана
  2. Потік. Психологія оптимального досвіду
  3. Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі
  4. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати.
  5. Стрімголов. Історія одного життя
  6. Економіка. Інструкція з використання
  7. Ловець у житі
  8. Грокаем алгоритмы
  9. Конструирование языков (завжди мріяв придумати власну мову)
  10. Мова (антиутопія білоруською мовою про білоруську мову)

Розподіл за мовами:
Українська – 32
Російська – 16
Англійська – 2
Білоруська – 2

Ціль на 2018 рік – прочитати 250 книжок

Цього року в мене виклик – маю прочитати не менше 50 книжок. Вже прочитані 43, тож за грудень маю зробити ще 7. А от на наступний рік вирішив екстремально збільшити та ускладнити ціль – хочу прочитати 250 книжок. Це можуть бути будь-які книжки, від коротких поетичних збірок чи коміксів до талмудів чи епічних романів на 1000 сторінок. Не роблю жодних обмежень у жанрах чи мовах, бо якраз різноманітність і має забезпечити бажаний результат.

Виходить півтора дні (1,46) на одну книгу. Середня книга – це 256 сторінок (64000 слів), тож на день треба буде читати 175 сторінок. Насправді, це дуже реально навіть у нешвидкому темпі читання та опрацювання книжок. Моя звична швидкість читання – 1 хвилина на сторінку, тож виходить всього 175 хвилин чи 2 години і 55 хвилин. 40-47 хвилин підуть на читання у транспорті, а дві години, що залишаться розподіляться на 2 частини зранку та ввечері перед сном. Ідеальний план і дуже реалістичний. Якщо ще замінити гортання стрічки Facebook та Instagram на читання, то можна буде читати всі 500 книжок на рік 🙂

Навіщо так багато?
Бо регулярно читаючи багато різножанрової літератури помітив як почав змінюватися світогляд, швидкість та глибина думки. Різножанровість створює синергічний ефект і дозволяє помітити нові речі на перетині різних сфер. Якщо такий ефект виник в результаті прочитання 43 книг за цей рік, то що ж буде після 250 наступного року? 🙂

От і побачимо.
А поки до кінця року план на прочитання наступний:

  1. “Фізика майбутнього”
  2. “Лиминальное мышление”
  3. “Advanced Swift”
  4. “Це Воргол”
  5. “Скетчноутинг”
  6. “Моральні листи до Луцілія”
  7. “How to think like Leonardo da Vinci”
  8. “Первые 20 часов. Как быстро научиться чему угодно”

Ну й все інше, що встигну прочитати, бо початими лежать більше 30 книжок 😱

Токсичні люди

Надихнувся пулікацією СіДжей Чілверса та вирішив спробувати писати в блог щодня. Спочатку не міг вигадати про що ж сьогодні написати, але тема сама з’явилася.

Токсична людина – це та, хто завжди в усьому бачить негатив. Знецінює будь-яку вашу думку. Плодить негатив. Всьому перечить аби просто суперечити та все перекрутити. Це якийсь особливий вид снобізму, як на мене.

На щастя в моєму житті у офілай практично немає таких людей. Після подорожі я взагалі добряче обмежив коло спілкування і вся токсичність кудись зникла.
Але у соцмережах, направду лише у фейсбуці, таких людей досі купа і вона активно виплескують свої токсини як у своїх постах чи шерах, так і у коментарях. І добре, якби то була справді конструктивна критика чогось, але ні, це просто якісь імпульсивні викиди бруду та слизу у простір з одною метою – зачепити якомога більше людей. Може то вони так працюють на лайки чи провокують інших на брудні дискусії. Хто зна.

Та бачу, що пришов час почистити й власний інфопростір.

А як у ви уживаєтеся із такими людьми?

Думки після Music Hub #11: Connect – чи варто взагалі займатися музикою?

Відвідав подію для всіх охочих розібратися у тому як працює музична індустрія – “Music Hub #11: Connect. Бізнес-модель музичної індустрії: від менеджера гурту до рекорд-лейблу”. Не покладав якихось особливих сподівань на подію, але вона виявилася просто неймовірно інформативною.

Спікери ділилися власним досвідом роботи у музичній індустрії з позиції менеджера гурту і трохи з позиції музиканта. Виступали:

  1. Guna Zučika (Латвія) – засновниця агенції Every Little Thing Music, спеціалізація – музичний менеджмент, консалтинг, PR і маркетинг.
  2. Владислав Міцовський  – куратор освітніх програм Music Hub, програмний директор конференції Atlas Weekend, у різний час директор гуртів Flёur, Океан Ельзи, Esthetic Education, Аквариум.
  3. Єгор Кір’янов – artist manager у The HARDKISS (з 2012), PR-директор Atlas Weekend (з 2017), PR-директор Koktebel Jazz Festival (2012-2016), PR-директор Esthetic Music (Esthetic Education, Johnny Bardo, Moloko Music Fest) (2008-2009), головний редактор журналу Moloko (2004 – 2008)
  4. Саша Кольцова (лідерка гурту “Крихітка”) – модератор події та не менш цікавий спікер.

Слухати було цікаво усіх, але найсильніше враження на мене справив Владислав Міцовський – людина неймовірних знань та досвіду, людина із системним розумінням сфери та системним підходом до справи як до бізнесу.
Спробую передати кілька тез та фактів від спікерів, щоб повертатися до посту у майбутньому:

  1. Якщо ви артист, то 3 ваші основні задачі – слухати музику, писати музику та записувати музику. Ну й виступати з цією музикою. Це все ваша робота.
  2. Обов’язково потрібно мати план розвитку на сезон (1-2 роки). Наприклад, після запису альбому мати план випуску пісень у ротацію, зйомки та випуску кліпів. Все це з прописаним бюджетом та розумінням, коли краще що випускати в люди.
  3. Із самого початку кар’єри артиста важливо розібратися з юридичними аспектами авторського та суміжного права та розуміти, що й кому ви передаєте. Гурт “Крихітка” через незнання юридичних моментів на початку кар’єри мав судитися із людьми, яким передав повні права на пісню (чи пісні). На щастя гурт переміг у суді, але довелося викласти 4000 чи 5000 доларів за такий урок.
  4. Для артиста життєво необхідно виступати з концертами для аудиторії будь-якого розміру. Саме цим відточується справжня майстерність. Записи звісно важливі, але без впевненості під час живих виступів досягти успіху майже нереально.
  5. Інвестиції важливі, але важливо чітко та дозовано розподіляти їх саме на потрібні речі.
  6. Важливо вирощувати свою базу фанів. Це досягається багатьма способами, але найнадійніший – живі виступи і не лише у рідному місті. Базу потрібно розширювати і тому важливо їздити у інші міста.
  7. Добре чи погано співпрацювати з лейблами? Все добре, що працює на популярність та збільшення бази фанів артиста. Якщо можливо самостійно впоратися із цим без лейблу – добре. Якщо ні, то варто скористатися.
  8. Кожен наступний рівень на шляху до популярності досягається за допомогою людей, які можуть провести артиста на цей рівень. Тобто зв’язки важливі, знайомства важливі. Важливо показувати себе, публікуватися та виступати, бо саме в результаті цього є шанс бути поміченим людиною, якій сподобається ваша творчість.
  9. Тури Європою на прикладі латвійського гурту. У Британії за концерт платять 100 фунтів, а у материковій Європі заробіток зазвичай 200-300 євро. Сплять музиканти у хостелі чи зйомній квартирі. Їздять у шістьох на мікроавтобусі: 4 учасника гурту, менеджер та звукорежисер. За кермом сидять по черзі. Головна мета на старті кар’єри і після запису першого альбому: продаж якомога більшої кількості дисків та формування бази фанів.
  10. Гурт Океан Ельзи із самого початку мав бачення та мету як і куди рухатися. Це дуже важлива риса та запорука успіху.
  11. Фестивалі – не завжди добре, тож не варто засмучуватися, якщо не відібрали на той чи інший фестиваль. Але й нехтувати ними не варто, бо це теж можливість збільшення фан-бази.

Мої висновки:
Правду кажучи я серйозно замислився чи варто мені намагатися чогось досягти у музичному плані, бо мені вже 31 рік, а лупати сю скалу доведеться роками й не факт, що у 40 буде якийсь результат. Хіба що бути артистом вихідного дня і паралельно з основною діяльністю робити й власний музичний продукт як це роблять сотні тисяч музикантів по всьому світу. Такі от справи.

Jamala – 1944 (chords, lyrics and my cover version)

I really like this Jamala’s song. It tells the story about her family and whole Crimean Tatar people.
I identified chords and publish them here.

At first glance, the song could sound difficult for you, but actually, it consists of only 3 chords.

It could be hard to sing the song if you are not familiar with Turkic languages and don’t know how to pronounce several special sounds like “ı” or “ğ”.

So, here is the chords (capo on a third fret):

Em
When strangers are coming
C
They come to your house,
H
They kill you all
and say,
Em
We’re not guilty
not guilty.

Em
Where is your mind?
Humanity cries.
C
You think you are gods.
But everyone dies.
H
Don’t swallow my soul.
Em
Our souls

C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım
C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım
Em
We could build a future
C
Where people are free
H
to live and love.
Em
The happiest time.

Em
Where is your heart?
Humanity rise.
C
You think you are gods
But everyone dies.
H
Don’t swallow my soul.
Em
Our souls

C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım
C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım

Em
Vatanima toyalmadim

Джамала – 1944, акорди, текст та мій кавер

Запала мені в душу пісня Джамали про долю її сім’ї та всього кримськотатарського народу.
Підібрав акорди до неї.
Хоч на перший погляд пісня може здатися складною для виконання, але там всього 3 акорди. З вокалом складніше, але, гадаю теж можна спробувати витягнути все окрім бек-вокалів 🙂

Складнощі виконання можуть виникнути, якщо ви не маєте досвіду вимови звуків хоча б якоїсь тюркської мови.

Отже, акорди (каподастр на третьому ладу):

Em
When strangers are coming…
C
They come to your house,
H
They kill you all
and say,
Em
We’re not guilty
not guilty.

Em
Where is your mind?
Humanity cries.
C
You think you are gods.
But everyone dies.
H
Don’t swallow my soul.
Em
Our souls

C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım
C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım
Em
We could build a future
C
Where people are free
H
to live and love.
Em
The happiest time.

Em
Where is your heart?
Humanity rise.
C
You think you are gods
But everyone dies.
H
Don’t swallow my soul.
Em
Our souls

C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım
C H
Yaşlığıma toyalmadım
Em C
Men bu yerde yaşalmadım

Em
Vatanima toyalmadim

А ось мій кавер на цю пісню:

Один в Каное – Човен (акорди та відео)

Час від часу на YouTube мене просять акорди тієї чи іншої пісні, тож я вирішив публікувати їх у блозі. На пісню “Човен” гурту “Один в Каное” в мене є цілі два кавери.
Живий кавер зіграний на гіталеле і записаний у Стамбулі у травні 2016 року.

Та домашній кавер на гітарі.

Отже, акорди. Каподастр на третьому ладу.

Em D
І повзе ліниво човен, і воркоче, і бурчить
Am H7
Відки взявся я — не знаю; чим прийдеться закінчить
Em D
Хвиля радісно плюскоче та леститься до човна,
Am H7
Мов дитя, цікава, шепче і розпитує вона:

Приспів:
Em D
Хто ти, човне? Що шукаєш? Відки і куди пливеш?
Am H7
І за чим туди шукаєш? Що пробув? Чого ще ждеш?
Em D
Біг мій вічний — тож не знаю. Хвиля носить, буря рве,
Am H7 Em D Am H7
Скали грозять, надять-просять к собі береги мене, мене

Em D
Що ж тут думать, що тужити, що питатися про ціль!
Am H7
Нині жити, завтра гнити, нині страх, а завтра біль.
Em D
Кажуть, що природа — мати держить нас, як їм там тре,
Am H7
А в кінці мене цілого знов до себе відбере.

Приспів:
Em D
Хто ти, човне? Що шукаєш? Відки і куди пливеш?
Am H7
І за чим туди шукаєш? Що пробув? Чого ще ждеш?
Em D
Біг мій вічний — тож не знаю. Хвиля носить, буря рве,
Am H7 Em D Am H7
Скали грозять, надять-просять к собі береги мене, мене

Em D Am H7
мене, мене

Em D
Не один втонув тут човен, та не кождий же втонув;
C H7
Хоч би й дев’ять не вернуло, то десятий повернув
Em D
А хто знає, може, в бурю іменно спасешся ти!
C H7
Може, іменно тобі ся вдасть до цілі доплисти!

До речі, автор слів: Іван Франко.

 

How to find iPhone Simulator for Xcode 6 on a disk

It’s really easy. At one of the your projects add this line of code to see the path in the debug log:

NSLog(@"Document folder: %@", [[NSFileManager defaultManager] URLsForDirectory:NSDocumentDirectory inDomains:NSUserDomainMask]);

Copyright © 2025 Нотатки лінгвомана

Theme by Anders NorenUp ↑