Вже 19 днів я щодня пишу нову пісню. Спочатку це видавалося шаленою ідеєю, але процес пішов і я справді щодня за 1-2 години пишу нову пісню. Публікую пісню написану вчора, у 19-й день, яка називається “Бо”.
Слова:
Чому все так дивно у світі ти запитаєш? Чому в октаві саме сім нот? Чому ворона у небі літає? Я не знаю чому, але скажу. Бо.
Чому Тихий океан називають тихим, А він гримить та перекидає човни? Чому мігрують тварини дикі? Я не знаю чому, але скажу. Бо.
Чому гризеться кіт і собака? Чому бегемот живе без турбот? Чому часом хочеться плакати? Я не знаю чому, але скажу. Бо.
Чому жовтіє часник? Чому джерельна вода чиста? Чому потрібно зуби чистити? Чому терпнуть руки мої? Чому болить голова? Чому виникають конфлікти? Чому атоми випромінюють світло? Чому буває день та ніч? Я не знаю чому. Це все знає Google.
Погода зранку була така сіра та дощова, що я прокинувся аж о 11:00 і взагалі не мав бажання та планів, щось записувати. Але треба було якось розворушитися, тож я змусив себе зробити 15 хвилин йоги, 20 хвилин помедитувати, і, навіть, вийти в дощ за чимось солодким до кави.
А з плином часу з’явилося й бажання щось пограти на гітарі. Вирішив записати добре відрепетируваний кавер на пісню Remedy. Перші спроби були зі студійним мікрофоном SE Electronix, потім з концертним Audix OM5. Слухав записане і мені не подобалося. А паралельно ж знімав відео на айфон. Через дублів десять та дві години спроб я вже виснажився і кожен новий дубль був все млявішим та гівнянішим. Думаю, переслухаю, що там вийшло на одному з перших енергійних дублів на айфоні. І от виявилося, що вийшло добре за енергетикою та досить притомно за виконанням. Тож ця айфонова версія і стала новий кавером, який можна послухати ось тут:
Текст та акорди пісні:
Em Hey man, where’d you go today? D Did you find some place to stay? C Far, far, far away, yeah Em G Hey man, there you go again D On your own again C You’re breaking hearts again, yeah
[Chorus]
Em B7
Alright, okay
C
Do you hear what I got to say?
D
Do you hear what I got to say?
B/D#
I’m searching for a remedy
Em B7
Alright, okay
C
Do you hear what I got to say?
D
Do you hear what I got to say?
B/D#
I’m searching for a remedy
[Verse 2]
Em G
Hey man, everywhere you roam
D
Your demon’s gonna go
C
But at least you’re not alone, yeah
Em G
Hey man, you’re hanging by a thread
D
You’re standing at the edge
C
It’s one more chance to take my hand
[Chorus]
Em B7
Alright, okay
C
Do you hear what I got to say?
D
Do you hear what I got to say?
B/D#
I’m searching for a remedy
Em B7
Alright, okay
C
Do you hear what I got to say?
D
Do you hear what I got to say?
B/D#
I’m searching for a remedy
Em B7
I’m searching for a remedy
C D B/D#
I’m searching for a remedy
[Bridge]
C
Talk about it
Em
Scream about it
D
Laugh about it
D
With anyone
C
Talk about it
Em
Scream about it
D
Laugh about it
B7
With anyone
[Chorus]
Em B7
Alright, okay
C
Do you hear what I got to say?
D
Do you hear what I got to say?
B/D#
I’m searching for a remedy
Em B7
Alright, okay
C
Do you hear what I got to say?
D
Do you hear what I got to say?
B/D#
I’m searching for a remedy
Em B7
I’m searching for a remedy
C D B/D#
I’m searching for a remedy
Em
Talk about it
B7
I’m searching for a remedy
C
Scream about it
D B/D# Em
I’m searching for a remedy
Ще на початку 2020 року я поставив собі за мету більше часу цього року присвячувати музиці. Планував взагалі написати 30 пісець під час місячної подорожі до Індії, але, не так сталося як гадалося, написав лише одну пісню. Потім по поверненню доробив її, а під час карантину знайшов час засісти за неї, записати та випустити перший сингл Tree of Life. Послухати пісню можна у блоці нижче та на усіх основних музичних стрімінгових сервісах. Якщо ж ви хочете отримувати оновлення про мою нову музику (бо після цієї пісні вийшло ще дві – моя власна та новий кавер), підписуйтеся на мої канали на YouTube чи Soundcloud.
Тож музичні справи хоч і повільно, але зате регулярно рухаються. Може і у блозі я почну з’являтися частіше 🙂
Це був третій рік поспіль, коли я поставив акцент на читанні. Хотів прочитати 100 книг, прочитав 58, і зараз розумію, що це плюс-мінус комфортна для мене кількість. У наступні роки метою буде 60 книг на рік.
Навіщо так багато? Художні – для задоволення, а інші, зазвичай, прикладні, щоб подивитися на життя під іншим кутом і змінити його у кращий бік.
Статистика за мовами: Українська – 26 Англійська – 22 Російська – 10
Отже, книги, що найбільше вплинули на моє життя.
Нехудожні:
The Complete Guide to Fasting: Heal Your Body Through Intermittent, Alternate-Day, and Extended Fasting – Jason Fung, Jimmy Moore Книга, що спочатку спонукала мене спробувати інтервальне голодування, добове і потім навіть 80-годинне. Всі це спалило зайві кілограми, які ніяк не горіли останні кілька років. Перед спробами голодування варто впевнитися, що вам можна це робити за станом здоров’я.
«Not Nice» by Aziz Gazipura та «No More Mr. Nice Guy» by Robert A. Glover Дві книги на тему «синдрому хорошого хлопця/дівчини», які відкрили мені очі на мої поведінкові патерни у стосунках та загалом у житті. Вони допомогли мені почати працювати над зміною негативних патернів на конструктивніші. Ці дві книги мають «життєзмінюючий потенціал», якщо їх не просто читати, а й робити запропоновані вправи. Шкода, що немає перекладу на українську, бо «nice guy syndrome» – це насправді не лише американське явище, а загальносвітове.
Atomic Habits: An Easy and Proven Way to Build Good Habits and Break Bad Ones – James Clear Книга про підхід до вироблення добрих звичок та про позбвлення від поганих. Суть підходу у мінімально можливій дії, яка потрібна для закріплення звички. Наприклад, моя мета – відтискатися від підлоги 100 разів. Цього складно досягти одразу, якщо не відтискався вже кілька років. Але для початку треба просто сформувати звичку до відтискання і поступово збільшувати кількість разів. То от для того, щоб сформувати звичку, треба просто відтискатися 1 раз. За 10 днів ви звикненете і вже захочеться відтиснутися не 1, а 5 разів. Потім вам буде комфортніше відтискатися, ніж не відтискатися. І таким чином за якийсь час ви таки дійдете до 100 разів.
«How to Break Up with Your Phone: The 30-Day Plan to Take Back Your Life» – Catherine Price та «Digital Minimalism: Choosing a Focused Life in a Noisy World» – Cal Newport. Дві книги на тему згубного впливу технологію на якість життя сучасних людей. Автори говорять про дуже схожі речі, але Кел Ньюпорт занурюється глибше. Тут можете почитати більше.
The Compound Effect – Darren Hardy Книга про одне з найдивовижніших явищ у світі – кумулятивний ефект, я б це ще назвав як ефект сніжної кулі, що котиться з гори. Чи більшою вона стає, тим більше снігу до неї ліпиться. Так само це працює, наприклад, з вашими грошима на депозиті. Чим більша сума там збирається, тим більше грошей ця сума дає. Або зі звичками – чим довше я роблю розминку щоранку, тим легше її робити з кожним наступним днем. Це, до речі, дуже перегукується з книгою Стівена Пресфілда «The War of Art» де він описує Спротив (Resistance), який заважає нам творити. І на мою думку якраз кумулятивний ефект від щоденного письма, занять музикою чи спортом дає можливість побороти Спротив.
The Instant Millionaire – Mark Fisher Книга у стилі «Найбагатшої людини у Вавилоні», вчить як зрозуміти свої погляди на гроші, виправити ті, що не дають зростати, і дає чудовий план з досягнення фінансової незалежності.
Размножение в неволе: Как примирить эротику и быт – Эстер Перель. Книга, яку необхідно (справді так категорично вважаю) прочитати кожній людині, яка хоче побудувати здорові стосунки. Для мене величезним відкриттям стало те, що душевність та близькість у стосунках вбивають пристрасть та сексуальний потяг. Тож добре б вміти підтримувати баланс між дущевністю та пристрастю.
Ще одна добра прикладна книга – «How to Write Funny» від Скота Діккерса. Особливо буде корисна людям, що пишуть будь-які тексти. Книга допоможе зрозуміти як писати гумористичні речі або навіть просто трохи розбавити свої тексти гумористичними та емоційними прийомами.
Художні:
Тут в мене все стабільно. Фантастика та наближені жанри як завжди перемагають. Філіп Дік та Айзек Азімов поза конкуренцією. Читаю їхні книги залпом.
Лийтеся, сльози, сказав полісмен – Філіп Дік
Убік – Філіп Дік
Фундація – Айзек Азімов
Фундація та Імперія – Айзек Азімов
Друга Фундація – Айзек Азімов
Славетне життя Ей-Джея Фікрі – Ґабріель Зевін Дуже добра історія про життя власника книгарні. Трохи перегукується із «Щоденником книгаря», але більш романтична та емоційна.
Повний перелік:
How to Break Up with Your Phone: The 30-Day Plan to Take Back Your Life – Catherine Price.
Не накидайтеся на зефір! Солодка формула успіху – Хоакім де Посада
The Compound Effect – Darren Hardy
Как работает пропаганда – Тамара Эйдельман
Думати, як Білл Гейтс – Деніел Сміт
Книга радості: вічне щастя в мінливому світі – Dalai Lama XIV
So Good They Can’t Ignore You: Why Skills Trump Passion in the Quest for Work You Love – Cal Newport
The White Tiger – Aravind Adiga
Интеллектуальный инсульт: Как в мире роботов остаться человеком и не потерять себя – Кирилл Николаев, Шекия Абдуллаева
Планета людей – Антуан Сент-Екзюпері
Моральні листи до Луцілія – Сенека
Не рычите на собаку! Книга о дрессировке людей, животных и самого себя – Карен Прайор
Школа остроумия или как научиться шутить – Виктор Биллевич
Manage Your Day-to-Day: Build Your Routine, Find Your Focus, and Sharpen Your Creative Mind – Jocelyn K. Glei
Кінець вічності – Айзек Азімов
How to Write Funny: Your Serious, Step-By-Step Blueprint For Creating Incredibly, Irresistibly, Successfully Hilarious Writing – Scott Dikkers
Digital Minimalism: Choosing a Focused Life in a Noisy World – Cal Newport
Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності – Дарон Аджемоґлу, Джеймс А. Робінсон
Фундація – Айзек Азімов
Фундація та Імперія – Айзек Азімов
Друга Фундація – Айзек Азімов
The Great Mental Models: General Thinking Concepts – Shane Parrish
Keep Going: 10 Ways to Stay Creative in Good Times and Bad – Austin Kleon
Your Money or Your Life – Vicki Robin
Моё мировоззрение (Рецепты здоровья) – Николай Амосов
Як будується оповідання – Майк Йогансен
How Life Imitates Chess: Making the Right Moves, from the Board to the Boardroom – Garry Kasparov
Мысли и сердце – Николай Амосов
Скетчи без границ: Смелые зарисовки в дороге, в городе, на пляже и где угодно – Феликс Шайнбергер
Мондеґрін. Пісні про смерть і любов – Володимир Рафєєнко
How to Launch a Brand – Fabian Geyrhalter
Щоденник книгаря – Шон Байзелл
Лийтеся, сльози, сказав полісмен – Філіп Дік
Технология жизни. Книга для героев – Владимир Тарасов
Я (Романтика) – Микола Хвильовий
Жнець. Вигин коси. Книга 1 – Ніл Шустерман
Real Artists Don’t Starve: Timeless Strategies for Thriving in the New Creative Age – Jeff Goins
Рай 2070 – Роман Скляров
Убік – Філіп Дік
Славетне життя Ей-Джея Фікрі – Ґабріель Зевін
Шлях – Коносуке Мацушіта
Що варто знати у свої 20 – Тіна Сіліґ
Atomic Habits: An Easy and Proven Way to Build Good Habits and Break Bad Ones – James Clear
The 3-Day Effect – Florence Williams
Зрозуміти комікси: Невидиме мистецтво – Scott McCloud
The Complete Guide to Fasting: Heal Your Body Through Intermittent, Alternate-Day, and Extended Fasting – Jason Fung, Jimmy Moore
An Audience of One: Reclaiming Creativity for Its Own Sake – Srinivas Rao
Not Nice: Stop People Pleasing, Staying Silent, & Feeling Guilty… And Start Speaking Up, Saying No, Asking Boldly, And Unapologetically Being Yourself – Aziz Gazipura
Secrets of the Millionaire Mind: Mastering the Inner Game of Wealth – T. Harv Eker (рос.)
No More Mr. Nice Guy – Robert A. Glover
The Instant Millionaire – Mark Fisher
The War of Art: Break Through the Blocks & Win Your Inner Creative Battles – Steven Pressfield
Lifelong Writing Habit: The Secret to Writing Every Day – Chris Fox
Пасивний заробіток. Як перетворити ідею на гроші за 27 днів – Кріс Ґільбо
Размножение в неволе: Как примирить эротику и быт – Esther Perel