Нотатки лінгвомана

Блог про подорожі, країни, мови, програмування, музику, книги та купу інших речей, які мене захоплюють

Як я вирішив книгу написати. Частина перша.

У черговий раз я безглуздо сидів у інтернеті, гортав фб-стрічку, зберігав те, за що зачепилося око “на потім” – одним словом прокрастинував. І тут натрапив на посилання де йшлося про те, як написати книгу за 30 днів. Так я й дізнався про книгу Кріса Бейтсі – “Літературний марафон. Як написати книгу за 30 днів”. Проковтнув її за кілька днів. Книга захопила цілком і накрутила мене настільки, що ще не дочитавши до кінця я вирішив, що я подумав: – “ось же ж воно, я готовий написати книгу, відчуваю, що десь всередині мене сидить ненаписана книга, проситься на волю і мені просто треба випустити її на волю”. Я твердо вирішив з 1 червня почати і, за всіма правилами літературного марафону, за місяць написати 50000 слів. Легко, всього 1667 слів на день. Це приблизно 6 сторінок тексту стандартної книги.

Я не буду в деталях описувати сам процес, лише скажу, що 30 днів минули дуже швидко, і, на жаль, мети у 50000 слів я не досяг.
Результат за місяць: 25018 слів. Тобто замість 6 сторінок на день я писав в середньому 3.
Звісно, я трохи шкодую, що не встиг вкластися у визначений термін, але, не зважаючи на такий фейл, позитивних моментів досить багато. Поділюся ними:

 1. Зрозумів, що якщо хочеться написати книгу, то треба просто сісти й писати. Я не мав гадки про що буде моя книга. Просто сів, почав писати і воно як закрутилося: 2050 рік, тоталітарне суспільство майбутнього, “всі діла”, з’явився головний герой і сюжет почав розвиватися. В якийсь момент було відчуття, що дивлюся серіал в голові і у шаленому темпі записую його текстом.
 2. В котре підтвердив свою давню тезу, що натхнення – це вигадка лінивих, які постійним очікуванням потрібного стану виправдовують власну бездіяльність. А достатньо ж просто сісти і написати перше речення. Далі друге, третє і в якийсь момент вже розумієш, що тебе несе потоком, ти дивишся кіно у власній голові і намагаєшся встигнути все занотувати.
 3. Виробив звичку писати щодня. Мова не лише про писання книги, а й про довільні сесії фрірайтингу, опис життєвих ситуацій, думок, просто практика опису того, що відбувається прямо зараз навколо.
 4. Повністю приборкав внутрішнього критика і за потребою вмикаю та вимикаю його. Тепер можу спокійно писати одразу ж не оцінюючи написане. Приборканий внутрішній критик не плодить страхи, думки про те, що ж за фігню я написав.
 5. Став краще підбирати слова навіть у розмові з людьми, а не лише на письмі.
 6. Став уважнішим до деталей. Це стосується як візуальної складової так і звуків, відчуттів. Значно більше підслуховую на вулиці та в транспорті. Сприйняття загострилося не на жарт. Минулого тижня 3 дні поспіль забував навушники вдома. Схоже підсвідомо було цікавіше слухати людей у 429-й маршрутці, а не музику.
 7. Сходив на 2 лекції з написання бестселлерів і виніс звідти чудову текстову витримку про те як збагатити свій текст.
 8. Відвідав  курс лекцій присвячений письменництву та видавництву книжок у Центрі Літературної Освіти.
 9. Начитався книжок зі сценарної майстерності.
 10. Зрозумів, що написання книги нагадує стоврення комп’ютерної програми. Це я опишу в деталях вже іншим разом.

А поки все, піду дописувати книгу 🙂

P.S. Посилання на книгу про літературний марафон:

Categories: Література

How to find iPhone Simulator for Xcode 6 on a disk » « 100 днів нових звичок. Дні 71-90.

3 Comments

 1. В написанні книги важливо не тільки почати, але й закінчити. Тому бажаю закінчити. І щоб було багато подяк від читачів 🙂

 2. Капитал под ПТС в Санкт – Петербурге. Машина остается у Вас
  Только ПТС + СТС + Паспорт

  Вердикт и сумма за 8 мин. Выдача денежных средств в течение 40 минут!

  Просто и прозрачно. Повышаем сумму соглашения

  Рассматриваем с испорченной кредитной историей
  Досрочное погашение без применения штрафов
  Очень махонький процент, займ до 5 мультов

  Звоните 8 (9 5 8) _7-61 -8-7 _2 4

  http://антикредит-спб-птс.рф

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

*

Copyright © 2021 Нотатки лінгвомана

Theme by Anders NorenUp ↑