Нотатки лінгвомана

Блог про подорожі, країни, мови, програмування, музику, книги та купу інших речей, які мене захоплюють

Month: січня 2015

100 днів нових звичок. Дні 11-19. Шторм і спротив.

Так склалося, що завтра мені робитимуть операцію на оці, а це буде якраз 10-й день другої десятиденки. Після операції я не менше тижня не зможу працювати за комп’ютером, тому цього разу пишу звіт за 9 днів. До речі, формат звіту та відстеження прогресу 10-денними відрізками мені почав здаватися не дуже зручним, тож спробую поступово перейти на звичні тижневі відрізки.

Як і минулого разу, публікую результати дев’ятиденки у вигляді графіку. Хочу пролити світло на одну річ: в мене немає мети робити кожен з пунктів щодня. Для кожної дії я визначив бажану кількість повторень на тиждень. Це зручно зробити і відстежувати реалізацію в сервісі coach.me.


Інформаційна дієта.

Все рухається за планом. Майже відвик від фб, твітера та вк і навіть менше став постити в Instagram, але відволікаюся на нього так само часто як і минулого тижня. Щодо розсилок — не можу й не хочу відмовлятися від книжкових розсилок Amazon, МиФ та kniga.biz.ua.

Continue reading

100 днів нових звичок. Перші 10 днів. Ламання старого.

Минули перші 10 днів стоденки нових звичок, і мені вже не терпиться поділитися досягненнями, провалами та спостереженнями.

Передусім скажу, що мене вразила кількість відгуків до першої публікації. Це ще більше мене замотивувало і дисциплінувало. Дякую вам, друзі! 🙂

Для наочності я вирішив зробити візуалізацію прогресу по всіх двадцяти звичках, а нижче опишу її докладніше.


Інформаційна дієта.

За цим напрямом все йде краще, ніж я думав. В результаті відмови від фейсбуку, твіттера та вк, голова справді звільнилася, почало з’являтися більше ідей пов’язаних з блогом, iOS-додатками та й взагалі життям. Вивільнилося не тільки місце в голові, а й час на корисні справи. Щоправда, я продовжую користуватися інстаграмом і, наприклад на вихідних досить часто відволікався туди. Continue reading

100-денка нових звичок. День 0 – Підготовка.

Фото: <a href=" https://www.flickr.com/photos/42928188@N02/" target="blank">Jeremy Taylor</a>

Фото: Jeremy Taylor

Початок року — чудовий час для нових цілей, справ та проектів, а 100 днів — зручний формат для вимірювання їх ефективності. Ще кілька років тому я вперше прочитав про формат 100-денки. Досвід інших людей надихав, але мені самому ніяк не вистачало духу наважитись на такий марафон. Хоча, з іншого боку, свідомим формуванням нових звичок я займаюся вже років 8-9 і знаю з власного досвіду як важко дотримуватися нового життєвого правила перші кілька тижнів, а то й перші кілька місяців. Наприклад, до вегетаріанства я звик за 3 тижні, а от перехід зі спілкування російською на українську дався значно складніше і забрав близько 3-х місяців. До речі, вегетаріанство так і не закріпилося і через півроку я повернувся до вживання м’яса.

Тепер до справи. У найближчі 100 днів, я збираюся не лише сформувати нові корисні звички, а й досягти певних цілей у кількох напрямах.

Головний принцип: забрати те, що розсіює та робити те, що наповнює енергією.

Отже, згідно з цим принципом, я склав наступні правила:

  1. Інформаційна дієта:
    • На 100 днів відмовитись від користування всіма соцмережами окрім Інстаграма та  Swarm. Мета: очистити голову від неконтрольованого потоку інформації. До речі, Facebook Messenger я залишаю, тож у разі потреба ви зможете знайти мене там.
    • Відписатися від усіх непотрібних розсилок, які лише забирають час та сили. Залишати тільки професійні ресурси з iOS-розробки та блоги про іноземні мови.
  2. Здоров’я:
    • Прокидатися о 6:00.

    Continue reading

Copyright © 2025 Нотатки лінгвомана

Theme by Anders NorenUp ↑