Нотатки лінгвомана

Блог про подорожі, країни, мови, програмування, музику, книги та купу інших речей, які мене захоплюють

100 днів нових звичок. Дні 11-19. Шторм і спротив.

Так склалося, що завтра мені робитимуть операцію на оці, а це буде якраз 10-й день другої десятиденки. Після операції я не менше тижня не зможу працювати за комп’ютером, тому цього разу пишу звіт за 9 днів. До речі, формат звіту та відстеження прогресу 10-денними відрізками мені почав здаватися не дуже зручним, тож спробую поступово перейти на звичні тижневі відрізки.

Як і минулого разу, публікую результати дев’ятиденки у вигляді графіку. Хочу пролити світло на одну річ: в мене немає мети робити кожен з пунктів щодня. Для кожної дії я визначив бажану кількість повторень на тиждень. Це зручно зробити і відстежувати реалізацію в сервісі coach.me.


Інформаційна дієта.

Все рухається за планом. Майже відвик від фб, твітера та вк і навіть менше став постити в Instagram, але відволікаюся на нього так само часто як і минулого тижня. Щодо розсилок — не можу й не хочу відмовлятися від книжкових розсилок Amazon, МиФ та kniga.biz.ua.

Здоров’я.

 У цьому напрямі відбулося значне просідання. Особливо, що стосується ранкового прокидання. Якщо у Львові прокидатися було досить просто, то по приїзду в Київ я просто не чую жодного з трьох будильників, чи взагалі несвідомо їх вимикаю. А ще в Києві складніше лягти спати раніше першої. Тож тут в мене повний провал: 3 з 9 днів.

З харчуванням ситуація краща, ніж з ранковим підйомом, але цього разу переїдав я значно успішніше, ніж в перші 10 днів. Дійшов до 100 кг і планую повертатися на 15 кг назад. 🙂
Про пиття води взагалі забув. Лише протягом одного дня пив нормальну кількість води. Схоже старі звички збираються взяти реванш. Доведеться у наступні 10 днів ставити біля себе літровий графин з водою, щоб він нагадував про себе, і пити.

 Сім’я та друзі.

Цього разу вдалося провести час із батьками, зводити цілий “дитячий табір” в кіно, зустрітися з друзями, але поки не встиг приділити час сестрі. За тиждень, сподіваюся, виправлюсь.

Фінансова грамотність.

Все йде за планом. Звичка вносити витрати закріпилася в мене, певно, найкраще. Роблю це за допомогою додатку Expenses – iOS-клієнт для Homemoney.

Професійна діяльність.

Всього 3 дні з 9-ти я займався словниками, але це були 2 вихідні і один довгий ранок. Тож результати:

 • виправив великий баг роботи з базою даних в движку для словників
 • залив оновлення українсько-кримськотатарського словника у App Store на затвердження
 • намалював іконку та інші візуальні матеріали для російсько-узбецького словника і теж подав в  App Store на затвердження
 • вирішив провести експеримент і переклав опис словників на майже 20 мов. Зробив це за допомогою Google Translate, тож можуть бути негативні відгуки, від китайців, наприкладdicts

Іноземні мови.

Перська вже другий тиждень поспіль переважає узбецьку за кількістю приділених днів. Я продовжую вчити слова за допомогою Memrise.
Ось ще вивчив пісню і тепер вагаюся записувати кавер чи ні.

Читання.

За 19 днів, лише одного дня я не зміг приділити час читанню. За ці 9 днів дочитав дві книги:

 • “Земля людей – земля языков”, Александр Кондратов
 • “How to Travel Full-Time”, Colin Wright

І почав читати “Fluent Forever: How to Learn Any Language Fast and Never Forget It” Габріеля Вайнера — поліглота, який за останні кілька років вивчив 6 мов. В книзі автор ділиться своїми, досить цікавими, секретами. Зараз, наприклад, розповідає мені про особливості роботи пам’яті.

Писання.

Писати ранкові сторінки тепер значно легше. Відчувається закріплення звички та поява легкості письма. Простіше стало підбирати влучні слова. Навіть цей пост легше пишеться. Особливо у порівнянні з першим постом стоденки, де я описував плани.

Зараз в мене є вимога до себе — 1 публікація в блог на тиждень. Я хочу збільшити кількість до 2 публікацій та почати писати про прочитані книжки.
До речі, користуючись нагодою пораджу вам блог Юлії Бортник. Після прочитання цього посту я захотів більше писати (і прочитати всі описані там книжки).

P.S. Мені почало здаватися, що я трохи погарячкував обравши одразу такий величезний перелік напрямів, тож не дивуйтеся, якщо під кінець стоденки залишиться лише 7-10 пунктів.

А як ваші успіхи? 🙂

 

Посилання:

 1. 100-денка нових звичок. День 0 – Підготовка.
 2. 100 днів нових звичок. Перші 10 днів. Ламання старого.

Categories: Лайфхаки, Особисте

Про особливості затвердження додатків у Apple та російсько-узбецький словник для iOS » « 100 днів нових звичок. Перші 10 днів. Ламання старого.

12 Comments

 1. Ну в мене вже 15 день прокидання по будильнику. З свого досвіду скажу, що засинати в 1 – це аццький ад, далеко не заїдеш. Лягаю в 10. Так, вдається засинати – бо в 9 вимикаю електронні девайси, а годину перед сном проводжу готуючись до сну і читаючи книжку (або з паперу, або з е-інк, ні в якому разі не з мобіли чи планшета). Буває, що в 10 лягти не вдається з різних причин – нічого страшного, недоспав дві години і наступного дня в 10 заснеш тільки голова торкнеться подушки.
  Ну але для цього потрібне розуміння оточуючих.
  По прокиданню – після того як встав раджу зробити якісь нескладні фізичні вправи. Давати великі навантаження одразу після сну не рекомендується, а от наприклад вітання сонцю – сур”я намаскар – саме те, що треба, пробуджує організм, розтягує м”язи.
  Пити воду я собі цілі не ставив, але в товариша бачив на Андроїді програмку-нагадування про те, що треба випити склянку води. Йому допомагає.

 2. І успіху з операцією!

  • Юра, дякую за поради й побажання, я вже майже оговтався після операції. Вибач, раніше не міг відповісти.
   Ти знаєш, за цей тиждень вдалося налаштуватися на правильний ритм і щодня прокидатися о 6:30 🙂

 3. Цікаво було б почитати рев’ю на “Fluent Forever: How to Learn Any Language Fast and Never Forget It”

 4. А я возвращаюсь к утренним пробежкам 🙂 Надеюсь, на следующей неделе напишу маленький, но гордый коммент о том, что я молодец и пробежки всё такие же ранние и вообще что они есть :))

  • Пробіжки — це круто! Сподіваюся за кілька місяців теж до них повернусь 🙂

   • Самое время для маленького, но гордого коммента))) Встаю в 6:30. В 7:00 бегу) Сегодняшняя пробежка была просто полнейший кайф!)) Вселенная взяла меня на “слабо”) Но я смогла!) Тяжело бежать по снегу? Не, не слышала)))

 5. Успіхи? Скоро матиму два мільйони очок на Memrise: http://www.memrise.com/user/tbunyk/ 🙂

  Щодо багатьох напрямків – це правда. Прочитав у Кідрука: “Світ не створено для розумних. Його створено для впертих та твердолобих, які не можуть втримати в голові більше однієї думки заразом.”

  • Ого, вітаю, серйозно взявся за вивчення!
   Зафоловив тебе там 🙂

   • Та взагалі за годину цілком реально набрати 15 000 очок, тому мільйон – це лише 133 дні, якщо займатись хоча б по пів години на день.

    Сподіваюсь око скоро заживе і позмагаємось.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

*

Copyright © 2023 Нотатки лінгвомана

Theme by Anders NorenUp ↑