Нотатки лінгвомана

Блог про подорожі, країни, мови, програмування, музику, книги та купу інших речей, які мене захоплюють

100 днів нових звичок. Дні 20-28. Моїми очима стали вуха.

Цього разу я публікую звіт за 9 днів, щоб з наступного разу перейти на щотижневе звітування. Так значно простіше міряти час, ніж 9-10 денними відрізками, якось більш природньо.

Ці 9 днів видалися незвичайними, адже на них припала операція на оці і реабілітація після неї. Мені довелося вигадувати, що ж робити з усіма справами де задіяні очі, бо не хотілося переривати плани й сидіти без діла навіть у такій ситуації.

Copy: | Create infographics

Часто проблеми зі здоров’ям — це показник того, що в чомусь ми перегнули палицю і порушили баланс, а час для одужання — ще й чудова нагода привести до ладу думки, зробити переоцінку цінностей, банально, перезавантажитись. От і в мене цілі дев’ять днів була купа часу, вільні руки й вуха та бажання навести лад в голові. Я вирішив, наскільки це можливо, замінити зорову діяльність на слухову. Моїми очима стали вуха 🙂

Я замінив читання прослуховуванням подкастів та аудіокниг. Почав з Luke’s English Podcast, який нагадав мені про мою мрію подорожувати світом, і в результаті я натрапив на справжній скарб — цілу валізу подкастів та історій про людей, які подорожують світом не припиняючи свого бізнесу — цифрових кочівників (digital nomads). Всіх, хто вже встиг мене вразити, перелічу в кінці публікації.

Перську мову я вчив за допомогою подкасту Persian Chai and Conversation присвяченого розмовній мові. На жаль,  не зміг вчити узбецьку, бо не знайшов жодного подкасту присвяченого їй.

В результаті я прослухав близько 10 годин англомовних подкастів, 3 години уроків розмовної перської, перший випуск подкасту Слави Баранського та шматок аудіокниги «Свобода і терор у Донбасі» Куромія Гіроакі. Книга виявилася цікавою, але депресивною, тож я поки відклав її. Окремо опишу враження, коли дослухаю повністю.

Окрім вільних вух в мене були вільні руки, гітара і величезне бажання співати. Тож я щодня не менше години проводив за музикою. В результаті записав кавер на лемківську пісню «Кедь ми прийшла карта». Формат домашній, але принаймні зрушив з місця у музичному питанні і зараз репетирую кілька інших пісень для запису каверів на Youtube.

Під кінець реабілітаційного періоду Apple якраз затвердив мій новий iOS-додаток і, коли справи з оком пішли на краще, я написав пост в блог про деякі особливості процесу затвердження додатків у App Store.

До речі, я спробував замінити фрірайтинг на роздуми вголос на диктофон (фрівойсинг). Практикував це двічі та зрозумів, що текстовий формат мені ближчий і легший. Можливо це через відсутність звички розмірковувати вголос у форматі монологу і через сформовану звичку викладати думки текстом. Поки немає бажання продовжувати експерименти з голосовим форматом. Хіба що під гітару 🙂

Також помітив таку річ, що коли прив’язати ціль до якоїсь іншої справи, змістивши тим самим стовідсотковий фокус з неї на щось інше, ціль досягається легше. Наприклад, я легко щодня прокидався о 6-6:30 ранку, бо мені потрібно було промивати і крапати око. Так само, наприклад, в майбутньому можна буде об’єднати ранковий підйом, пробіжку та фрірайтинг як ранкову зв’язку-ритуал. Інтуїція підказує, що така комбінація може спрацювати, тож згодом перевірю.

Обіцяні подкасти та цифрові кочівники:

 1. Love Affair Travel – подкаст мандрівника Єна Робінсона про довготривалі подорожі та інших мандрівників. Рекомендую випуски з Наялом Догерті, Ґремом Х’юзом, Коліном Райтом та Крісом Кірклендом. Кожен з них подорожує світом по своєму займаючись при цьому власною справою. Ґрем Х’юз взагалі унікальна людина — він об’їздив всі країни світу без жодного перельоту, Наял Догерті взяв з нього приклад і вже практично зробив те саме.
 2. Nomadtopia —подкаст мандрівниці та відомого цифрового кочівника — Емі Скот. Якось одного разу вона взяла поїхала в подорож на 9 місяців без дожного засобу зв’язку та комп’ютера, з собою вона мала лише фотоапарат. Формат подкасту дуже схожий на попередній. Тут також в гостях дуже багато довготривалих мандрівників.
 3. Hobo CEO — подкаст вищезгаданого мандрівника та веб-розробника Кріса Кіркленда.
 4. ndoherty.com — блог Наяла Догерті. Він вже майже 4 роки подорожує світом по суші та воді.
 5. Подкаст Слави Баранського — подкаст про продуктивність, бізнес, здоровий спосіб життя та тріатлон. Слава Баранський — головний редактор онлайн-видання lifehacker.ru та просто цікава і надихаюча людина.
  На даний момент вишов лише один випуск, в гостях у Слави Михайло Іванов — засновник відомого видавництва «Манн, Иванов и Фербер». Цей випуск присвячений в основному тріатлону та особливостям побудови глобального бізнесу на прикладі http://smartreading.ru/
 6. Learn Persian with Chai and Conversation — чудовий і легкий за подачею подкаст для вивчення розмовної перської мови. Кожен випуск триває 15-20 хвилин тож перевантажити мозок дуже складно. Головне не соромитись повторювати фрази та слова за авторами.

5489122059_5b0f346a4c_o

Categories: Особисте

100 днів нових звичок. Дні 29-40. » « Про особливості затвердження додатків у Apple та російсько-узбецький словник для iOS

3 Comments

 1. Як Ви збираєте статистику для інфографіки? Вручну ставите +1 біля кожного поля, чи є якась програмка (або можливо в гуглдокс)
  Також хочу подібним марафоном нових звичок зайнятись.

  • Спочатку щодня позначаю речі, які я зробив за допомогою сервісу coach.me, а потім рахую кількість позначок за потрібний період і вводжу суму в сервісі для створення інфографіки infogr.am.

   Радий, що ви теж зацікавились стоденкою. Чи збираєтеся робити публічні звіти в своєму блозі?

   • Можливо трохи у іншому форматі але планую записувати/викладати статистику досягнень)

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

*

Copyright © 2024 Нотатки лінгвомана

Theme by Anders NorenUp ↑